Aydın Halı yıkama firması

Aydın halı yıkama firması olarak halı yıkama sizden gelen telefon ile başlar. Biz ücretsiz servisimiz ile halılarınızı evinizden alıyoruz.

  • Halılarınızı teslim alırken; halınızın kaç adet olduğunu tespit ediyoruz.
  • Daha sonra halınızı etiketliyoruz.
  • Etiketleme sonrasında kaç adet halınız var , kaç günde teslim ederiz gibi sizden gelen soruları sorumlu personelimiz cevaplamaktadır. Unutmayın verilen süre normal şartlar altında yıkama süresidir. Halının çok kirli olması , ikinci defa yıkama , elektrik kesintileri gibi sebepler bu süreyi uzatabilmektedir.

Halı yıkama için halılar fabrikamıza getirilir.

Halı yıkama için halılar fabrikamıza geldikten sonra tozu alınmaktadır. Tozu alınan halılar yıkama için hazır hale gelmiştir.

Halılar yıkama için ıslatılır. Daha sonra şampuan ile yıkama işlemine geçilmektedir. Yıkama ünitesi mec adı verilen fırçalar sayesinde olmaktadır.  Bu fırçalar halının havları arasında gezinerek derinlemesine temizlik yapmasını sağlar. Tabi ki burada doğru şampuan kullanımı önemlidir. Şampuanın leke çıkarma özelliğinin yanı sıra durulama esnasında  halıdan kolay ayrılması gerekmektedir.

Yıkama yapılan halılar daha sonra  gelberi ve su yardımı ile deterjandan temizlenmektedir. Yine durulama ünitesi sayesinde bol su ile durulama yapılmaktadır.

Durulama yapılan halılar sıkma makinesine sevk edilmektedir.

Halı sıkma ve kurutma makinesi halıları tamamen kurutmaz.

Burada halının yüksek devirde bir boru içerisinde sıkılması sağlanmaktadır. Sıkma süresi halının cinsine göre değişiklik göstermesine rağmen 3-6 dakika arasında değişmektedir.

Sıkılan halılar daha sonra havalandırmak için sergiye alınmaktadır. Sergide cinsine göre kuruyan halılar daha sonra paketlenerek tekrar  servis edilir.

Geri teslimat yapmadan müşterimizi arayıp randevu almaktayız.

Yukarıda genel olarak halı yıkama aşamalarından bahsettik. Daha fazla ayrıntı hangi halı nasıl yıkanır konulu makalemizde…..tıklayınız